Hrabri "orlovi": Odbojkaši Srbije porazili silnu Rusiju u Čairu na startu Svetske lige! Empty
PočaljiNaslov: Hrabri "orlovi": Odbojkaši Srbije porazili silnu Rusiju u Čairu na startu Svetske lige!   Hrabri "orlovi": Odbojkaši Srbije porazili silnu Rusiju u Čairu na startu Svetske lige! EmptyPet Maj 30, 2014 11:01 am

Odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je selekciju Rusije nakon velike drame u Čairu na startu takmičenja u grupi B Svetske lige sa 3:2 (25:20, 25:17, 22:25, 18:25, 15:13). [Only admins are allowed to see this image]
Rusi su u Čair došli sa znantno oslabljenim sastavom, ali i dalje veoma respektabilnim. Tako se od starta susreta niko nije odvojio na više od jednog poena razlike sve do 9:8 za gostujuću selekciju. Tada je sudija iz Japana oštetio Srbiju, iako je lopta pala pre nego što je primač protivničke ekipe uspeo da je spase.

Ipak, dizač Jovović je na sjajan način "kuvao" i označio povratak i preokret srpske reprezetnacije, pa se nastavila tesna borba na samo poen razlike.

Srbija je bila više u prednosti i konstantno je koristila Atanasijevića koji je bio nezaustavljiv, a kapiten Stanković je sa dva asa u nizu odveo "orlove" na 20:17, a onda je Podraščanin blokom doneo "+4". Srpska selekcija je na kraju uspela da realizuje drugu set loptu i povede protiv Rusije (25:20).Izabranici Igora Kolakovića kao da su tek uhvatili zalet, pa su samo na startu drugog seta imali pad pošto su Rusi napravili niz od tri poena, ali su se vrlo brzo vratili i kako je vreme odmicalo tako i razlika rasla. Već nakon 20 minuta prednost za srpske odbojkaše bila je "+6" (22:16), pa nije bilo nedaumica oko toga da li će Srbija otići na 2:0 u setovima.

"Orlovi" su se znatno opustili u trećem setu, ili im je popustila koncetracija, ali su vrlo lako dozvolili da im se Rusija odvoji na tri poena prednosti (13:10), a onda i drže konce seta u svojim rukama, te smanje na 2:1. Ruska selekcija je ojačala i krenula da realizuje skoro svaku zamisao u polju, dok naši nisu baš uspevali da pronađu igru iz prva dva seta, pa je na kraju moralo da se igra peti set kako bi se odlučilo ko će biti pobednik.

Tu se Srbija grčevito borila, u nekoliko navrata su Podraščanin i Ivović spasavali situaciju, što se na kraju i isplatilo, a mnogo toga dobijeno i nakon dobrih servisa "orlova" tako da je Čair mogao da slavi na kraju.