Nadal u finalu!

Nadal u finalu! Empty
PočaljiNaslov: Nadal u finalu!    Nadal u finalu! EmptyČet Jan 26, 2012 12:54 pm

Nadal u finalu! 00067158
Rafael Nadal je prvi finalista Australijan Open-a. Posle velike borbe u četiri seta, Španac je došao do 15. grend slem finala u karijeri. Dva vrhunska igrača pokazala su zašto se već godinama unazad nalaze u samom vrhu svetskog tenisa. Posle 3 sata i 42 minuta igre, Rafael Nadal je iskoristio drugu meč loptu i savladao Rodžera Federera rezultatom 3:1 (6:7, 6:2, 7:6, 6:4).

Federer je od samog starta nametnuo jak tempo i poveo sa 3:0. Zatim se "probudio" i Nadal i od tada smo imali prilike da gledamo spektakularan meč. Španac se rezultatski vratio u duel, pa se pitanje pobednika prvog seta rešavalo u taj-brejku. Federer ga je zasluženo dobio i krunisao odličnu igru sa početka meča.

Drugi set je počeo tako što su oba tenisera gubila svoj servis. Nadal je bio koncentrisaniji, jače je ušao u ovu deonicu i na kraju je rešio u svoju korist, rezultatom 6:2.

Početkom trećeg dela igre Fedeks je još jednom stvorio prednost. Sve je išlo na ruku trećeg tenisera sveta, napravio je brejk, imao vođstvo od 4:3, ali onda neobjašnjivo pao u igri, što je Nadal, naravno, iskoristio. Ušlo se u taj-brejk, koji je Rafa rešio u svoju korist i tako okrenuo prednost na svoju stranu.
Imao je Nadal iza sebe preokret, psihičku prednost i otvoren put do finala prvog velikog turnira u sezoni. Trudio se Rafa koliko je god mogao da što pre završi ovaj klasik, ali je delovalo da će se odluka o konačnom pobedniku preseliti u peti set. Ipak, Španac je, nakon vrhunskog nadmudrivanja dvojice majstora, napravio brejk u devetom gemu i stigao do prilike da svojim servisom reši meč. Premijernu meč loptu nije iskoristio, što je dalo šansu njegovom rivalu. Jednim udarcem, koji je pratilo dosta sreće, Nadal je spasio povratni brejk, došao do druge meč lopte, upakovao četvrti set u rezultat 6:4 i tako zasluženo otišao u borbu za pehar.

Bila je ovo Nadalova osma pobeda u 10 dosadašnjih grend slem okršaja sa velikim protivnikom. Drugi teniser sveta će se u finalu sastati sa boljim iz meča Đoković - Mari, koji je na programu u petak od 9:30 po srednjeevropskom vremenu.