ABA: Poraz Partizana u Zagrebu

ABA: Poraz Partizana u Zagrebu Empty
PočaljiNaslov: ABA: Poraz Partizana u Zagrebu   ABA: Poraz Partizana u Zagrebu EmptySub Okt 06, 2012 6:21 pm

Košarkaši Partizana poraženi su od Cibone u Zagrebu u trećem kolu regionalne ABA lige sa 80:72 (22:18, 24:24, 16:12, 18:18).
ABA: Poraz Partizana u Zagrebu 55393292350705b5fcca21176889104_orig
Ovo je prvi poraz ’crno-belih’ i prva pobeda zagrebačke ekipe u dosadašnjem toku takmičenja.

Najefikasniji košarkaš Partizana bio je Vladimir Lučić sa 25 poena. Ovo kapitenu ’crno-belih’ bio prvi meč posle povrede koju je zadobio pre dva meseca u dresu reprezentacije Srbije. Bertans i Musli su ubacili po 9, Milosavljević 8, a Vesterman 7.

U pobedničkoj ekipi najbolji je bio Žižić sa 20 poena, dok su Stroberi i Zubčić ubacili po 13.

Domaći su dobro otvorili i meč i trojkama Kartera stigli do šest poena prednosti. U prvih pet minuta Partizan je ubacio samo 5 poena, Gordon je brzo ušao u problem sa ličnim greškama, zaradivđši treću u prvoj četvrtini. Košarkaši Cibone su nastavili sa dobrom igrom i stigli do deset poena prednosti. Njihovu seriju prekinuo je Bertans pogotkom za tri poena.

U prvoj četvrtini poene za Partizan su postizali Bertans, Tomas i Lučić, a u samom finišu se u listu strelaca trojkom upisao i Đekić.

Klupa Cibone zaradila je tehničku grešku, to je iskoristio Lučić i sa pet poena doveo Partizan u vođstvo. Međutim i klupa ’crno-belih’ zaradaila je istu kaznu, pa su zagrepčani ponovo prešli u vođstvo. Igralo se poen za poen, pa je druga četvrtina završena nerešeno 24:24, ali je Cibona zadržala predonst od četiri poena, koju je stekla u prvih deset minuta.

Nešto manji broj poena postignut je u trećoj četvrtini, ali je Cibona održavala prednost, najviše zahvaljujući poenima Stroberija, promašajima i izgubljenim loptama Partizana.

I četvrta četvrtina je završena nerešeno 18:18, zagrepčani su ponovo imali deset poena prednosti, pa sjajna igra Lučića i poeni Milosavljevića nisu bili dovoljni da se 'crno-beli' rezultatski vrate u igru.

U narednom meču Partizan dočekuje Široki, 14. oktobra.