Prvi poraz Partizana u LŠ

Prvi poraz Partizana u LŠ Empty
PočaljiNaslov: Prvi poraz Partizana u LŠ   Prvi poraz Partizana u LŠ EmptySub Nov 17, 2012 3:06 am

Vaterpolisti Partizana zabeležili su prvi poraz ove sezone u Ligi šampiona. U neizvesnom meču bolji je bio domaćin Seged sa 8:7 (3:2, 3:1, 1:3, 1:1).
[Only admins are allowed to see this image]
’Crno-beli’ su u dosadašnjem toku takmičenja odigrali nerešeno sa Galatasarajem, pobedili Špandau i Oradeu, dok Seged ima dve pobede iz isto toliko mečeva.

Partizan će biti slobodan u naredna dva kola.

Partizan je dobro otvorio utakmicu i poveo sa 2:0, nakon čega je Seged napravio seriju 6:0. Partizan je uzvratio, stigao do izjednačenja i potpuno se vratio u meč.

Pobednik je odlučen u samom finišu golovima Hegediša i Molnara. Dedović je smanjio rezultat, ali 'crno-beli' do kraja nisu uspeli da stignu makar do izjednačenja.

I četvrtina

Prvi napad na meču imao je Partizan, Mandić je pokušao iz daljine, ali je golman domaćih bio siguran. Ubrzo nakon toga Seged je imao dobar napad, Kunac se izborio za šut, ali ga je zaustavio Čučković. Usledio je još jedan napad domaćih, Filipović je zaradio isključenje, a Soro je odbranio.

Partizan je poveo preko Vukićevića, koji je odmah nakon ulaska u igru šutirao i bio precizan. ’Crno-beli su iskoristili igrača više i preko Dedovića udvostručili prednost. Nakon promašaja Stefana Mitrovića, Mađari su imali kontru, a rezultat je smanjio Adam Deker.

Vukićević je udario Šomonjija, pa je za njega utakmica završena, a 'crno-beli' će do kraja prve četvrtine imati igrača manje. Seged je imao peterac, a precizan je bio Juhas za 2:2.

Usledio je napad Partizana, isključena su dva igrača Segeda, ali 'crno-beli' to nisu iskoristili, pa su odmah nakon toga kažnjeni novim primljenim golom. Molnar je iskoristio slobodan prostor i pogodio za prvo vođstvo domaćih na meču, 3:2.

II četvrtina

Ponovo je Partizan imao prvi napad na početku druge četvrtine. Seged je iskoristio novo isključenje vetrpolista Partizana, ovoga puta siguran je bio Kiš, nakon proigravanja Molnara.

’Crno-beli’ su imali nekoliko pokušaja, nisu uspeli da iskoriste situacije sa igračem više, a u prva četiri minuta druge četvrtine mreža domaćih ostala je netaknuta.

Prednost Segeda na uvećao je Junger u poslednjim sekundama napada, a strelac šestog gola bio je Hegeduš. Partizan je na 6:3 smanjio minut pre kraja druge četvrtine preko Mandića.

III četvrtina

Partizan je odlično zaigrao u nastavku. Prvo je Stefan Mitrović lepim golom preko tri igrača otvorio treću četvrtinu, a zatim je peti gol za Partizan postigao Rackov.

Još jedan peterac imao je Seged, ali je Soro odbranio ’žabicu’ Šomonjija.

'Crno-beli' su odlično igrali odbranu, dva minuta pre kraja treće deonice Dedović postiže drugi gol na meču za izjednačenje, a Molnar ubrzo vraća prednost domaćima.

IV četvrtina

Golmani obe ekipe odlično su radili svoj posao u poslednjoj četvrtini, pa golova nije bilo u prvih pet minuta. Hegediš je svojim drugim golom meču povećao prednost na 8:6. Dedović je ubrzo bio siguran za 8:7.

Do kraja je Partizan pokušavao da stigne do izjednačenja, ali je Seged uspeo da sačuva svoj gol i zadrži maksimalan učinak u Ligi šampiona.