Alen

Broj poruka : 2
Datum upisa : 27.01.2012

Pobeda Partizana za +11 Empty
PočaljiNaslov: Pobeda Partizana za +11   Pobeda Partizana za +11 EmptyNed Mar 17, 2013 8:37 am

Fudbaleri Partizana pobedili su OFK Beograd sa 2:0 u 19. kolu Jelen Superlige i tako povećali prednost u odnosu na Crvenu zvezdu na 11 bodova.
Pobeda Partizana za +11 58309601151461828b1f00601495824_orig
Crno-beli' su iskoristili poraz Zvezde od Radničkog u Nišu sa 2:1 i osvojili važne bodove u pohodu ka šestoj uzastopnoj tituli.

Golove za Partizan postigli su Mitrović u 47. i Luka u 60. minutu. 'Crno-beli' su i četvrti meč u prolećnom delu sezone završili bez primljenog gola.

OFK Beograd je posle zimske pauze osvojio samo bod i to protiv Donjeg Srema u 16. kolu. 'Romantičari' su na desetom mestu na tabeli sa 22 boda.

U prvom poluvremenu viđen je slab fudbal na obe strane, OFK Beograd se branio, a Partizan nije uspevao da probije bedem gostiju. U nastavku potpuno drugačija situacija. 'Crno-beli' su postigli gol na startu drugog poluvremena, pa su i gosti morali da zaigraju ofanzivnije. To je otvorilo prostor Partizanu, koji je deset minuta kasnije udvostručio prednost. Pred kraj meča OFK Beograd je pokušavao da stigne do gola i unese neizvesnost u meč, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Utakmici je, po veoma hladnom vremenu, prisustvovalo oko osam hiljada navijača. Partizan je organizovao porodični dan, pa svi navijači sa sezonskim ili dnevnim ulaznicama, meč mogli da posmatraju u društvu supruge, devojke, ili deteta do 16 godina.Kapiten Partizana Saša Ilić požalio se na povredu na samom početku, ali je i dalje na terenu.Utakmici prisustvuje i selektor reprezentacije Srbije Siniša Mihajlović

U prvih nekoliko minuta nijedna ekipa nije stvorila ozbiljniju priliku, igra se čvrsto na obe strane. Gosti se brane i pokušavaju iz kontranapada da ugroze gol, dok Partizan svoje napade gradi po desnoj strani preko Miljkovića.

Prvu priliku 'romantičari' imali u devetom minutu kada je Ivanović krenuo ga Stojkoviću, a golman ’crno-belih’ izašao iz kaznenog prostora i loptu izbacio u aut.

Partizan je imao dva kornera, ali su igrači OFK Beograda uspeli da otklone opasnost.
Pobeda Partizana za +11 7105155735146182d2b624719062051_orig
'Crno-beli' nikako ne uspevaju da probiju odbranu gostiju, a prvi šut ka golu imali su tek u 21. minutu, pokušao je Luka, ali je lopta otišla visoko iznad prečke.

OFK Beograd je mogao do gola u 28. minutu. Ješić je prevario Lazevskog, stigao ispred gola, šutirao, ali su Pajović i Stojković sačuvali svoj gol. Ubrzo nakon toga 'crno-beli' su stvorili lepu akciju, ali je Mitrović slabo šutirao.

Miljković je propustio najbolju priliku za Partizan. Bio je sam u kaznenom prostoru, dobio loptu od Ilića, šutirao sa oko deset metara, prvo levom nogom, zatim glavom, ali je Lukač oba puta dobro reagovao.

Partizan je mnogo bolje otvorio drugo poluvreme. Nakon slobodng udarca koji je izveo Brašanac sa desne strane, Kojić se nije snašao kod druge stative, nakon gužve u kaznenom prostoru, Luka je došao do lopte i šutirao sa 16-17 metara, ali ponovo preko gola.

Mitrović je doveo Partizan u vođstvo u 49. minutu. Nakon greške odbrane, istrčao je po levoj strani do peterca, Gašić je uklizao, nije uspeo da ga zaustavi, a Mitrović skoro iz mrtvog ugla šutirao i savladao Lukača.
OFK Beograd je zaigrao otvorenije nakon primljenog gola, a to je stvorilo prostor i za napade Partizana.

Tandem koji je u zimskom prelaznom roku stigao iz Rada doneo je u 60. minutu dvostruku prednost Partizanu. Kojić je centrirao sa leve strane ka Luki koji je bio na druoj stativi i glavom loptu smestio u mrežu za 2:0.

OFK Beograd je do kraja pokuašavao da postigne gol i unese neizvesnost u meč, ali je siguran bio golman Stojković.

Sastavi:

Partizan: Stojković, Miljković, Lazeski, Pajović, Ivanov, Smiljanić, Ilić (Jojić), Luka (Eliomar), Brašanac, Mitrović (Šćepović), Kojić.
OFK Beograd: Lukač, Petković, Gašić, Adžić, Vasiljević, Pavlovski (Batioha), Nikolić, Ješić (Čavrić), Zdjelar, Ivanović, Škrbić (Jovanović)