Prva pobeda Partizana u Sloveniji

Prva pobeda Partizana u Sloveniji Empty
PočaljiNaslov: Prva pobeda Partizana u Sloveniji   Prva pobeda Partizana u Sloveniji EmptyNed Jun 30, 2013 5:48 pm

Fudbaleri Partizana ostvarili su prvu pobedu na pripremama u Sloveniji, pošto su minimalnim rezultatom savladali rumunski Petrolul.
Prva pobeda Partizana u Sloveniji 23112423351d06b25c4762328578195_orig
'Crno-beli' su u prvom meču na pripremama poraženi minimalnim rezultatom od ekipe Lokomotive iz Moskve.

Ovoga puta, 'crno-beli' su tokom celog meča kontrolisali igru i konstatno pretili golu Rumuna. Jedini pogodak delo je Predraga Luke 36. minutu, kada je iskoristio odličan pas Saše Ilića i lako prevario, pa matirao, golmana Valinciusa.

Narednu, a ujedno i poslednju proveru u Pohorju, šampion Srbije imaće protiv ukrajinskog Metalista iz Harkova.Sastavi:

Partizan: 30 Petrović Nikola, 13 Aksentijević, 3 Volkov, 40 Ostojić, 15 Ivanov, 21 Marković Saša, 22 Ilić Saša (kap.), 7 Luka, 11 Ninković, 39 Jojić, 9 Kojić.

Petrolul Ploešti: 1 Valincius, 16 Elhad Naziri, 6 Ioan Neag, 15 Ovidiu Hoban, 29 Constatntin Grecu, 8 Damien Bouđema, 52 Romario Santos Pires, 20 Pablo de Lukas Tores, 93 Vlad Morar, 10 Adrian Cristea, 18 Marian Cristescu.

Kraj utakmice. Rumuni su ispali krajnje nekorektni. Kada nisu uspeli da izazovu incident grubom igrom za vreme meča, pokušali su isto da urade provokacijama na kraju, ali igrači Partizana nisu 'naseli'.

83' Situacija je eskalirala kada je Jamisi nagazio Mitrovića u punom trku, da bi počelo koškanje i zamalo tuča. Sudija nikome nije dao karton.

80' Usledio je nešto mirniji deo meča. Vuk rašović odlučio je da promeni gotovo celu prvu postavu. Rumuni su zaigrali nešto agresivnije i grublje, pa je došlo do čarki na terenu.

67′ Izlazi Ninković, ulazi šćepović Stefan. U međuvremenu, Ninković je dobro izveo jedan prekid i posalo loptu na drugu stativu to Ostojića, a mladi bek je snažnim šutem preko prečke.53′ Partizan nastavlja sa dobrom igrom i presingom i u drugom poluvremenu. 'Crno-beli' konstantno prete, ali im nedostaje koncentracije da akcije pretvore u pogodak.

59′ Ulazi Mitrović, izlazi Kojić

48′ Kojić se izborio na levoj strani za loptu, odigrao petu ka Volkovu između dvojice, koji centrira na peterac, natrčava Jojić iz prve, ali levom zamalo šalje loptu preko gola.

Kraj poluvrmena.

36' - GOL - Uspeo je Partizan da materalizuje bolju igru i stigne do vođstva na poluvremenu. Saša Ilić je u svom stilu spojio Luku s golom, da bi ovaj lažnjakom izbacio Valinciuasa i posla loptu u prazan gol.Može se reći da je Partizan za sada nešto bolji na terenu. Pritiska protivnika već na njegovoj polovini, ali za sada ne može do gola.

23′ Marković je šutirao topovski iz slobodnog udarca sa 30 metara, golman kratko odbio loptu, a Luka kasno stigao da je gurne u gol.

12′ Lepa akcija. počela od Ilića, preko Jojića, koji izbacuje Volkova na levoj strani, centaršut iz prve, lopta ide ka Kojiću, ovaj ostavlja za Ninkoivća, usledio je šut iz prve pored gola, ali opet pored gola.

11′ Luka je probio po desnoj strani, ostavio loptu Kojiću, koji je šutirao sa ivice kaznenog prostora pored gola.

6′ Prvi opasan udarac na meču uputio je Marković iz voleja sa 25 metara, ali tik pored stative.