LŠ: Goleada favorita, očajni Juve

LŠ: Goleada favorita, očajni Juve Empty
PočaljiNaslov: LŠ: Goleada favorita, očajni Juve   LŠ: Goleada favorita, očajni Juve EmptyUto Sep 17, 2013 4:56 pm

Počela je nova sezona Lige šampiona, a prvih osam utakmica podarilo nam je 30 golova, ili 3.75 po meču.
LŠ: Goleada favorita, očajni Juve 7241514525238ab13d520c955505293_orig
Jedan od njih postigao je i Filip Đuričić u pobedi Benfike nad Anderlehtom sa 2:0. Bajern je odbranu titule počeo sa 3:0 protiv CSKA.

Pobede večeri ostvario je Real sa 6:1 protiv Galatasraja, Mančester Junajted je nadigrao Bajer sa 4:2, dok je PSŽ slavio kod Olimpijakosa 4:1. Ubedljiv je bio i Siti sa 3:0 u Plzenju, Šahtjor je dobio Real Sosijedad 2:0, a razočarao je Juventus sa 1:1 u Kopenhagenu.

Teško je izabrati najboljeg igrača dana, ali će zbog het-trika taj epitet poneti Kristijano Ronaldo. Po dva gola postigli su Aleks Tešeira (Šahtjor), Karim Benzema i Tijago Mota.

Fenomenalne pogotke postigli su Robin van Persi, Jaja Ture, Simon Rolfes i Vladimir Vajs. Karlo Ančeloti postao je prvi trener u istoriji koji je vodio šest ekipa u Ligi šampiona, jer je pre Reala u eliti sedeo na klupi Parme, Juventusa, Milana, Čelsija i Pari Sen Žermena.

U istoriju je ušao i Vejn Runi, koji je golom protiv Bajera postao tek četvrti fudaler u istoriji Mančester Junajteda koji je postigao najmanje 200 golova za kluba sa "Old Traforda".

Liga šampiona, 1. kolo:

Grupa A:
Mančester Junajted – Bajer Leverkuzen 4:2 (1:0)
Runi 22, Van Persi 59, Runi 70, Valensija 79 – Rolfes 54, Toprak 88
Real Sosijedad – Šahtjor Donjeck 0:2 (0:0)

Alaba 3, Mandžukić 41, Roben 68
Viktorija Plzenj – Mančester Siti 0:3 (0:0)
Džeko 48, Ture 53, Kun Aguero 58
Sezona je počela kako se završila prethodna, golom Bajerna iz Minhena. David Alaba je već u trećem minutu zarresao mrežu moskovskog CSKA, sjajnim golom iz slobodnog udarca.

Samo minut kasnije mrežu je zatresao i jedan od brojnih Srba koji igraju u Lisabonu. Filip Đuričić doneo je prednost Benfiki protiv Anderlehta. On je iskoristio grešku golmana gostiju Protoa nakon šuta Andrea Almeide i odbitak poslao u mrežu što je njegov debitantski gol za lisabonske "orlove"Desetak minuta kasnije dogodilo se i prvo iznenađenje, Kopenhagen je poveo protiv Juventusa. Nakon centaršuta iz slobodnog udarca, usledila je gužva u petercu, a najsnalažljiviji bio je Nikolaj Jorgensen koji je lako gurnuo loptu pored Bufona.

A u 19. minutu poveo je i Pari Sen Žernem. Minut nakon što je Olimpijakos pogodio stativu, Edison Kavani je kaznio domaćina. Zlatan Ibrahimović je poslao fenomenalan pas u prazan prostor Maksvelu koji je bio sam ispred Himenesa, ali je nesebično loptu poslao u stranu usamljenom Urugvajcu koji ju je samo prosledio u nebranjen gol.

Uskoro je poveo i Mančester Junajted. Old Traford je obradovao Vejn Runi, koji je iskoristio sjajan centaršut Patrisa Evre. Runi je prethodno izludeo jednog igrača Bajera kod korner zastavice.

Nije dugo trajala prednost "svetaca". U 25. minutu Vladimir Vajs je postigao fenomenalan gol. Dobio je loptu na levoj strani terena, proturio je loptu kroz noge Tijagu Silvi, prevario još jednog štopera PSŽ-a, i loptu ubacio u mrežu.
Nakon pola sata igre Benfika je duplirala prednost na Lužu, a strelac je bio štoper Luisao. Asistent je bio Almeida, koji je pomogao i Đuričiću da se upiše u strelce.

Tri minute kasnije prednost je stekao i Real Madrid. Isko je utišao vatrene navijače Galatasaraja u Istanbulu. Asistirao mu je Anhel di Marija, on bio jači u duelu sa rivalom, i sa 15-ak metara loptu poslao uz stativu. Već u 15. minutu teren je zbog povrede morao da napusti Iker Kasiljas, koji je taman dočekao šansu da brani za Madriđane.

Krajem poluvremena prednost je duplirao i šampion Bajern. Arjen Roben je ubacio loptu iz slobodnog udarca sa desne strane, a najbolji u skoku na petercu bio je po pravilu Mario Mandžukić koji je u svom stilu glavom savladao Akinfejeva.Prvi gol u drugom poluvremenu postignut je u Češkoj. Mančester Siti je konačno slomio otpor Viktorije, a Edin Džeko je zatresao mrežu. Posle sjajnog prodora Kuna Aguera dobio je loptu na 15 metara i plasirao je po zemlji pored leve stative.

U desetom minutu nastavka u 60 sekundi postignuta su tri gola. Prvo je Bajer Leverkuzen izjednačio u Mančesteru sjajnom kiflom Simona Rolfesa, a desetak sekundi kasnije još lepši gol dao je Jaja Ture koji je duplirao prednost Sitija. Potom je do gola konačno došao i Juventus, a Fabio Kvaljarela je iskoristio centaršut Pelusa i sa desetak metara zakucao loptu u mrežu Danaca.

A onda je svima Robin van Persi pokazao kako se postižu golovi i vratio prednost Junajteda. Antono Valensija je prošao po desnoj strani i ubacio loptu na deset metara, gde je Holanđanin okrenut leđima golu zahvatio loptu i poslao je iznad glave u mrežu. U istom minutu Siti je stigao do 3:0, Serhio Kun Aguero je takođe dobio loptu u kaznenom okrenut leđima golu, a onda iskoristio svoju brzinu da stvori sebi prostor i loptu pošalje po zemlji u mrežu.

U 55. minutu u Istanbulu Real je duplirao vođstvo. Madriđani su odigrali brzu kontru, ponovo je asistent bio Di Marija koji je poslao Karima Benzemu samog na golmana Galate, a Francuz je lako loptu poslao u gol.

Pola sata pre kraja više nije bilo utakmica bez golova. Šahtjor je poveo u Baskiji. Daglas Košta pronašao je zemljaka Aleksa Tešeiru koji je savladao golmana Real Sosijedada.

Polovinom drugog dela ige Bajern je potvrdio pobedu. Alaba je fenomenalno prebacio loptu preko štopera CSKA do Arjena Robena koji ju je lagano smirio grudima, a onda zakucao pored nemoćnog Akinfejeva.Ubrzo je Junajted verovatno potvrdio pobedu. De Hea je degažirao loptu, katastrofalno je reagovao Spahić i spustio loptu Vejnu Runiju, koji je lako rešio duel sa Lenom.

U istom minutu PSŽ je stigao do preokreta. Ezekijel Laveci je iz kornera ubacio loptu na prvu stativu, a tamo zaboravljeni Tijago Mota glavom je ubacio u gol. Samo nekoliko minuta kasnije Brazilac je postigao skoro identičan gol iz iste kombinacije.

Odmah potom Real je stigao do 3:0. Ronaldo je dobio loptu na ivici kaznenog prostora i zaobišao golmana Galate, ubacio loptu sa korner linije na drugu stativu, tamo je bio Marselo koji ju je glavom vratio na peterac, upravo do Kristijana Ronalda koji ju je gurnuo u mrežu.

Dva minuta kasnije Ronaldo je postigao i drugi gol, ponovo sa svega nekoliko metara. Bejl je izveo slobodan udarac sa desne strane, Ramos najbolje skočio, ali je njegov šut odbranio golman, a odbijenu loptu Portugalac je vratio u mrežu.Uskoro je i Junajted postigao četvrti gol. Runi se revanširao saigračima i uzvratio jednom asistencijom. Posle akcije sa Evrom, progirao je Antonija Valensiju koji je sa 15 metara savladao golmana Bajera.

U finišu meča PSŽ i Šahtjor su potvrdili pobede, a Bajer ublažio poraz. Parižani su nakon što je Zlatan Ibrahimović promašio penal postigli ipak i četvrti gol, ponovo glavom posle prekida, a ovaj put strelac je bio Markinjos.

U istom minutu takođe iz prekida, posle kornera i karambola u petercu, Omer Toprak je zatresao mrežu Junajteda. Aleks Tešeira je sjajnim udarcem obezbedio tri boda Šahtjoru, a u drugi gol u utorak postigao je i Karim Benzema na asistenciju sjajnog Gejla u Istanbulu. U samoj završnici Umut Bulut je ublažio katastrofu Galatasaraja.