Svi su bolji od Junajteda!

Svi su bolji od Junajteda! Empty
PočaljiNaslov: Svi su bolji od Junajteda!   Svi su bolji od Junajteda! EmptySub Dec 07, 2013 3:48 am

Mančester Junajted više nije problem ni jednom rivalu u Premijer ligi, na Old Trafordu pobedio je čak i Njukasl.
Svi su bolji od Junajteda! 139716746252a332a5706a2930027314_orig
Golom Joana Kabaja u 61. minutu "svrake" su slavile na 'Teatru snova' prvi put posle 19 utakmica.

Junajted, koji je pre nekoliko dana poražen i od Evertona na svom terenu, prvi put je vezao dva poraza u Premijer ligi od maja 2002. godine. Doživeo je već peti poraz u sezoni, a ukoliko Arsenal savlada Everton, zaostajaće čak 15 bodova, što verovatno znači oproštaj od titule.

"Crveni đavoli" su bili bolji rival na otvaranju 15. kola Premijer lige, ali su bili bezopasni u većem delu meča.

Robin van Persi, koji se vratio na teren posle skoro mesec dana pauze, uspeo je da postigne gol u 72. minutu, ali je on poništen zbog ofsajda.Dejvid Mojs, kome će posle ovog meča stolica definitivno da se zatrese, pokušao je da pokrene ekipu uvođenjem i Vilfreda Zahe, koji je dobitovao u eliti, ali nije bilo rezultata.

Poslednji put je Njukasl gostovao na Old Trafordu kao bolje plasirani tim od Junajteda u oktobru 1996. godine. Crno-beli su prvi put u istoriji PL savladali aktuelnog šampiona na gostovanju.

"Svrake" su okončale još jedan loš niz, izgubili su prethodne četiri utakmice na kojima je Kabaj dao prvi gol na meču.

Šampion je ponovo primio gol, samo su Fulam i Sanderlend odigrali manje mečeva bez primljenog gola od Junajteda u Premijer ligi.

"Đavoli" su ostali na samo osam golova na svom terenu ove sezone, što je manje i od poslednjeplasiranog Sanderlenda (9).