Zvezda - Real 4:2, PAO - Zvezda 0:2

Zvezda - Real 4:2, PAO - Zvezda 0:2 Empty
PočaljiNaslov: Zvezda - Real 4:2, PAO - Zvezda 0:2   Zvezda - Real 4:2, PAO - Zvezda 0:2 EmptyNed Mar 04, 2012 6:27 pm

Fudbalski klub Crvena zvezda slavi 67. rođenadan, a na današnji dan pre četvrt veka, ali i pre dve decenije „crveno-beli“ su slavili i dve evropske pobede.
Zvezda - Real 4:2, PAO - Zvezda 0:2 19107695244f539a385563a146909716_orig

Četvrtog marta 1987. godine na beogradsku „Marakanu“ je stigao najtrofejniji evropski klub madridski Real. Utakmica je odigrana u okviru četvrtine finala Kupa evropskih šampiona, a Crvena zvezda je pobedila sa 4:2.

"Crveno-beli" su u prvom poluvremenu potpuno nadigrali "kraljevski" klub. Golovima Boška Đurovskog, Žarka Đurovića i Bore Cvetkovića na poluvremenu je Zvezda vodila sa 3:0. Real je u nastavku meča golom Huga Sančesa smanjio prednost beogradsko tima, Milan Janković je povisio 4:1, ali je onda u poslednjim sekundama utakmice Meksikanac postigao svoj drugi gol, iz penala. U revanš meču odigranom u Madiridu Real je pobedio sa 2:0 i zahvaljući golovima koje je postigao u Beogradu plasirao se u polufinale.

Trener Crvene zvezde na ovom meču bio je Velibor Vasović, prvi stranac kapiten slavnog Ajaksa sa kojim je bio prvak Evrope. Vasović je preminuo na današnji dan pre deset godina.